Kim jesteśmy

Marta Żysko-Pałuba

Psycholog i psychoterapeuta, założycielka Pracowni

Absolwentka Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej oraz podyplomowych studiów psychoterapeutycznych atestowanych przez Polskie Towarzystwo Psychiatryczne i Psychologiczne. Nauczyciel akademicki w Wyższej Szkole Pedagogicznej.

Doświadczenie zdobywa prowadząc prywatną praktykę psychologiczną skierowaną na pracę z dziećmi, młodzieżą, dorosłymi oraz całymi rodzinami. Jest konsultantem kilku placówek oświatowych oraz trenerem licznych szkoleń i zajęć terapeutycznych. Współpracuje jako ekspert/psycholog w kilku projektach telewizyjnych ("Surowi Rodzice", "Sekrety Chirurgii", "Idealna Niania"). Od kilku lat wspiera działania Instytutu Pampers. Jest ekspertem w kampanii "przytulanie ma znaczenie". Częsty gość w programach telewizyjnych "Dzień Dobry TVN", "Rozmowy w toku", TVP 1, TVP 2 oraz TVN 24.

Jako psycholog i psychoterapeuta pracuje z dziećmi, młodzieżą oraz rodzinami (zaburzenia lękowe, nieśmiałość, obniżone poczucie własnej wartości, trudności wywołane sytuacją około rozwodową, zaburzenia zachowania, trudności w uczeniu się, moczenie, inne problemy wychowawcze).

W pracy nastawiona jest na wsparcie rozwoju i znalezienie właściwego rozwiązania. W tym celu wykorzystuje wiele sprawdzonych i skutecznych metod.

Prywatnie mama 14-letniej Klary i 4 - letniej Laury. Od 16 lat w związku z Marcinem. W wolnych chwilach uwielbia pić kawę, czytać książki i delektować się spokojem.

Dorota Maciejec (Kalinowska)

Psycholog, terapeuta i współtwórczyni Pracowni

Absolwentka Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie, studiów podyplomowych na Uniwersytecie Warszawskim na kierunku Diagnoza Kliniczna Dziecka i Jego Rodziny, studiów psychoterapeutycznych w Centrum Terapii Poznawczo-Behawioralnej CBT.  Obecnie słuchacz studiów podyplomowych na Uniwersytecie Warszawskim na kierunku Psychologia Sądowa. Doświadczenie zdobywała prowadząc prywatną praktykę psychologiczną, organizując szkolenia dla rodziców oraz kadry pedagogicznej, a także warsztaty dla dzieci oparte m.in. na metodzie bajkoterapii oraz kinoterapii. Przez kilka lat wykładowca w Wyższej Szkole Pedagogicznej im. ZNP w Warszawie. Bywa częstym gościem w programach telewizyjnych TVP 1, TVP 2 oraz TVN, a także w videoblogach. Jako ekspert wspierała wiele projektów edukacyjnych skierowanych przede wszystkim do dzieci oraz ich rodziców, a także do nauczycieli. Między innymi współpracowała z: Haribo ("Akademia Misia Haribo"), DryNites ("Suchenoce. Śpijcie spokojnie”), Danone ("Danone Nations Cup", "Klub Dobrych Nawyków”) czy marką Lego Duplo. 

Prowadząc praktykę psychologiczną pracuje z dziećmi, młodzieżą, rodzicami oraz rodzinami. Udziela konsultacji, prowadzi diagnozę i terapię (zaburzenia emocjonalne, zaburzenia zachowania, ADHD, strata i żałoba, moczenie mimowolne, dysleksja, inne trudności szkolno-wychowawcze).

Wychodzą na przeciw oczekiwaniom rodziców i dorosłych, którzy mają ograniczony czas lub mieszkają zbyt daleko, prowadzi także konsultacje on-line (po umówieniu się telefonicznym).

Prywatnie mama 14 letniej Tysi, 12 letniej Marysi oraz 10 letniego Krzysia. Poza obowiązkami rodzinnymi i zawodowymi taternik, skiturowiec i wielokrotny maratończyk. Kocha książki.

Marta Żysko-Pałuba, Dorota Maciejec (Kalinowska), Nintu

Ewa Dzióbkowska

Pedagog specjalny, terapeuta pedagogiczny, nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej

Absolwentka Wyższej Szkoły Pedagogicznej im. Związku Nauczycielstwa Polskiego oraz podyplomowych studiów na Akademii Pedagogiki Specjalnej z edukacji i rehabilitacji osób z niepełnosprawnością intelektualną i autyzmem.

Od kilku lat pracuje w niewielkiej szkole, która jest przyjazna dzieciom ze specyficznymi potrzebami edukacyjnymi. Poprzez swoje działania w trakcie zajęć rewalidacyjnych i wyrównawczych pozwala swoim podopiecznym na wyrównywanie szans edukacyjnych. Jako terapeuta określa potrzeby terapeutyczne i tworzy plany stymulacji rozwoju dla dzieci z autyzmem i nakreśla właściwy kierunek pracy z uczniami o różnych dysfunkcjach rozwojowych, które niekorzystnie wpływają na procesy zdobywania umiejętności szkolnych (problemy z koncentracją uwagi, problemy z czytaniem i pisaniem, z grafomotoryką, z przetwarzaniem usłyszanych informacji, z koordynacją wzrokowo – ruchową).

Prywatnie mama 10-letniego Kuby i 9-letniego Szymona. Ich wspólna pasja to jazda na rowerach. Ponadto w wolnym czasie lubi czytać i rysować postacie z bajek.

Skąd pomysł na nazwę

Nazwa pochodzi od pewnej starożytnej bogini, matki bogów, odpowiedzialnej za ciepło, opiekę i pomoc wszystkim żyjącym istotom. My również chciałyśmy stworzyć miejsce przyjazne ludziom. Miejsce, w którym wspólnie będziemy mogli pracować nad Waszym i Naszym rozwojem.

TAGI: nintu, pracownia, piaseczno, poradniaWsteczUp