Grupa dla dziewczyn

Dla kogo?

Wielu ludzi, na różnych etapach swojego życia doświadcza od czasu do czasu smutku, zagubienia, przygnębienie, zniechęcenia i braku energii. W okresie nastoletnim kiedy ilość zmian fizycznych, mentalnych i emocjonalnych sięga zenitu sprawia, że siła odczuwanego niepokoju, stresu, niepewności i zmieszania również wzrasta w zastraszającym tempie. Szczególnie dotyczy to młodych ludzi.

W tym celu tworzymy grupę, którą dedykujemy tylko dziewczynom w wieku 14 - 17 lat. Zapraszamy wszystkie te, które chcą zrozumieć co się z nimi dzieje, które czują się samotne, niezrozumiane i odtrącone. Zapraszamy również takie dziewczyny, które mają problemy w kontaktach z innymi, nie akceptują siebie, swojego wyglądu i sobie nie ufają.

Pomożemy Wam lepiej rozumieć siebie, dogadywać się z innymi, radzić ze swoimi emocjami, pokonywać przeszkody i odzyskać samą siebie. Pokażemy Wam jak dbać o siebie! Zamierzamy skupić się na zbudowania ciepłej relacji opartej na zaufaniu i poczuciu bezpieczeństwa. W tym celu zakładamy, że grupa będzie długoterminowa i zamknięta co oznacza, że nie będzie możliwości dołączenia do grupy w trakcie jej trwania.

Rodzicu - co jeśli twoja córka ma wątpliwości?

Pierwsza i naturalną reakcja nastolatki na informację o propozycji udziału w grupie terapeutycznej może być lęk. Może on być związany m.in z utratą anonimowości, koniecznością nawiązania relacji z innymi uczestnikami grupy. Warto dać dziecku chwilę na przetworzenie informacji, pomóc w nazwaniu obaw, bo to oswaja lęk. Można wspólnie zastanowić się jakie mogą być korzyści z udziału w grupie. Zapraszamy też na konsultację z jednym z naszych psychoterapeutów. Pomożemy rozwiać wszelkie wątpliwości :)

Jak się zapisać?

Wystarczy wysłać maila zwrotnego o chęci zapisania dziecka do grupy. O zakwalifikowaniu do grupy decyduje kolejność zgłoszeń. W dalszej kolejności zostaniecie Państwo poproszeni o wniesienie opłaty rezerwacyjnej w kwocie 50 zł, celem ostatecznego potwierdzenia uczestnictwa dziecka w grupie. Jeśli w podanym terminie rodzic nie uiści opłaty bądź zrezygnuje z zajęć, na jego miejsce może wejść kolejna osoba z listy rezerwowej.

Opłaty

Koszt zajęć to 80 PLN za spotkanie. Płatności należy dokonać za każdy miesiąc z góry (około 320 PLN za miesiąc).

Grupa wsparcia dla rodziców

Dodatkowo planujemy zorganizowanie grupy wsparcia dla rodziców/opiekunów dziewcząt przez cały okres trwania grupy terapeutycznej. Grupa rodziców spotykać się będzie raz w miesiącu w soboty. Głównym jej celem będzie wspieranie Państwa w wyzwaniach rodzicielstwa dojrzewających dziewcząt.

Jeśli jesteście Państwo zainteresowani uczestnictwem w grupie wsparcia należy dopisać tą informację do zgłoszenia. Koszt pojedynczego spotkania to 80 zł.

W razie pytań pozostajemy do dyspozycji pod adresem: sonia.grad@gmail.com lub numerem telefonu 503 40 38 38.Sprawdź jak łatwo się zapisać na konsultację.

TAGI: warsztaty, dziewczynyWsteczUp
ZAPISY I ZAPYTANIA
Imię * Nazwisko * Email * Temat Wiadomość *