Psycholożka / Terapeutka / Trenerka umiejętności społecznych

Aleksandra Dunn

Jestem psychologiem oraz terapeutą z zamiłowania i pasji, o polsko-brytyjskim pochodzeniu. Ukończyłam studia magisterskie o profilu: psychologia kliniczna na Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie oraz szkolenia z zakresu wspomagania rozwoju i terapii poznawczo-behawioralnej dzieci i młodzieży realizowane przez placówki posiadające rekomendacje Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczej i Behawioralnej. Prowadzę również krótkoterminową Terapię Skoncentrowaną na Rozwiązaniu, która pozwala na skuteczne wdrożenie zmian w codziennym funkcjonowaniu, a tym samym osiągnięciu wyznaczonych celów i poprawie jakości życia.

Doświadczenie zawodowe zdobyłam podczas licznych angaży w placówkach medycznych, oświatowych i resocjalizacyjnych na terenie Warszawy m.in..: w Instytucie Psychiatrii i Neurologii, Centrum Zdrowia Dziecka, Areszcie Śledczym Warszawa-Grochów. Aktualnie pracuję jako psycholog i terapeuta w niepublicznych placówkach edukacyjno-terapeutycznych.
Specjalizuję się w poradnictwie psychologicznym osób dorosłych, doświadczających trudności w relacjach międzyludzkich oraz zmagających się z kryzysami różnego pochodzenia (problemy wychowawcze, rozwód, strata najbliższych). Prowadzę również terapię indywidualną i grupową (TUS) dzieci i młodzieży, zmagających się z zaburzeniami neurorozwojowymi (Autyzm, Zespół Aspergera, ADHD) i trudnościami w funkcjonowaniu emocjonalno-społecznym.

W pracy terapeutycznej wykorzystuję techniki poznawczo-behawioralne, o udowodnionej naukowo skuteczności.

Wierzę, że efektywna pomoc zależy od trafnego zrozumienia istoty problemu, z którym zmaga się klient oraz zbudowaniu dobrego kontaktu i wrażliwość na potrzeby podopiecznych, gdyż pozytywna atmosfera sprzyja otwartości w działaniu, przełamywaniu oporów i osiągnięciu sukcesu.


Pozostali członowie zespołu