Psycholożka / Psychoterapeutka

Katarzyna Stawiarska

Jestem psychoterapeutką w procesie certyfikacji w rekomendowanym przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne Ośrodku Pomocy i Edukacji Psychologicznej INTRA, pracuję w nurcie humanistyczno-doświadczeniowym, czerpiąc jednocześnie ze swojego doświadczenia, które zdobywałam podczas 10 lat pracy w Ośrodku Interwencji Kryzysowej, w szpitalu psychiatrycznym w Pruszkowie, w poradniach psychologiczno-pedagogicznych, przedszkolach integracyjnych, terapeutycznych, Zespołach Wczesnego Wspomagania Rozwoju, fundacjach oraz gabinetach terapeutycznych. Praca z dziećmi z wyzwaniami neurorozwojowymi oraz wsparcie rodziców i rodzin, stała się dla mnie inspiracją do rozwoju warsztatu psychoterapeutycznego.

W terapii: W swojej pracy korzystam z różnorodnych narzędzi i doświadczeń towarzysząc ludziom w ich wyjątkowej drodze- po siebie. Obecnie pracuję głównie z osobami dorosłymi, nie zapominając o swoim pochodzeniu pracy z dzieckiem i rodziną- doceniam wagę zależności pomiędzy jednymi a drugimi. Każdy proces terapeutyczny to dla mnie wyjątkowa podróż, w trakcie której człowiek, w bezpiecznej relacji z terapeutą, przygląda się swoim przeżyciom, docierając do ich źródeł oraz znaczeń.

Porusza mnie towarzyszenie ludziom w poszukiwaniu ich osobistej prawdy o sobie.

W Nintu pracuję z osobami dorosłymi i parami. Zapraszam osoby, które doświadczają, szeroko pojętego kryzysu, mierząc się z:

  • lękiem i zaburzeniami lękowymi, fobią, stresem, atakami paniki
  • trudnościami w relacjach z bliskimi, w relacji ze sobą
  • kryzysem osobistym, zawodowym, nagłą zmianą lub stratą: żałobą zdradą, rozpadem związku
  • zaburzeniami nastroju, depresją, zaburzeniami snu
  • trudnościami o podłożu psychosomatycznym
  • nieustającym smutkiem, złością, lękiem, pustką, brakiem sensu życia
  • niskim poczuciem własnej wartości
  • trudnościami w stawianiu granic, kłopotami z podejmowaniem decyzji
  • poczuciem osamotnienia i niezrozumienia

Zachwycają mnie relacje z innymi- uwielbiam ludzi, ale cenię sobie też samotność i małe codzienności: rytuał porannej kawy, promienie słońca wylegujące się leniwie na drewnianej podłodze. Muzyka wzrusza mnie wielokrotnie, sama też śpiewam, głównie w samochodzie. Gdy mam więcej przestrzeni- w szkolnym chórze. Kocham podróże i ekspresję języka hiszpańskiego. Uwielbiam przyrodę oraz zieleń, tak odpoczywam. W domu mam dużo roślin, uwielbiam obserwować pojawiające się nowe liście, ale mam też parapet „nadziei", na którym ustawiam kwiaty, które ją straciły- czasem puszczają nowe liście. Prywatnie jestem żoną i mamą dwóch chłopców.


Pozostali członowie zespołu